Постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800 “Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників”

Можливості для педагогів 2020: підвищення кваліфікації

Це презентація МОН, перегляньте

Перелік запитань, відповіді на які може містити Порядок підвищення кваліфікації та визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками закладу  дошкільної освіти

Основний документ, за яким визначається Порядок  та визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО - це  Порядок підвищення кваліфікаціїпедагогічних і науково-педагогічних працівників. Був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800. Внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 р. № 1133.

Яка мета підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО?

  • Метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО є їх професійний розвиток відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти.

Хто може підвищувати кваліфікацію педагога ЗДО?

  • Суб’єкти підвищення кваліфікації*: заклад освіти або його структурний підрозділ, наукова установа, юридична особа, фізична особа, в тому числі – фізична особа-підприємець
* Всі суб’єкти повинні провадити освітню діяльність у сфері підвищення кваліфікації педагогічних та/або науково-педагогічних працівників.


За якими формами педагогічні ЗДО працівники можуть підвищувати кваліфікацію?
  • Інституційна `очна (денна, вечірня), заочна
  • дистанційна
  • на робочому місці тощо
* «тощо» означає, що перелік не виключний . Форми підвищення кваліфікації можуть поєднуватись

Які види підвищення кваліфікації можуть обирати педагоги ЗДО?

  • Навчання за програмою підвищення кваліфікації, у тому числі участь у: - семінарах, - практикумах, - тренінгах, - вебінарах, - майстер-класах тощо.*
  • Стажування
  • Окремі види діяльності педагогічних працівників (участь у: - програмах академічної мобільності, - самоосвіта, - здобуття наукового ступеня, - здобуття вищої освіти, можуть бути визнані як підвищення кваліфікації).
З якою періодичністю педагогічні працівники ЗДО збовязані підвищувати кваліфікацію?

Який  мінімальний загальний обсяг (загальна тривалість) підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО?

Чи можуть педагогічні працівники ЗДО підвищувати кваліфікацію за кордоном?

  • так,  педагогічні працівники можуть підвищувати кваліфікацію в Україні та за кордоном (крім держави, що визнана Верховною Радою України державою-агресором чи державою-окупантом)

Обсяг (тривалість) підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО установлюється в годинах чи кредитах? 

  • Обсяг (тривалість) підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО установлюється в годинах та/або кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС); один кредит ЄКТС становить 30 годин

Як здійснюватиметься планування  підвищення кваліфікації працівників ЗДО? У які терміни, у який спосіб та кому педагогічні працівники ЗДО  мають надавати свої пропозиції  щодо підвищення кваліфікації до орієнтовного плану? У які терміни та хто збиратиме всі пропозиції педпрацівників до орієнтовного плану підвищення кваліфікації? В які терміни і в який спосіб збиратимуться пропозиції до річного плану підвищення кваліфікації після оприлюднення кошторису?  У які терміни річний план підвищення кваліфікації має бути затверджений педрадою?

  • Планування підвищення кваліфікації працівників закладу освіти здійснюється двома етапами. На першому етапі здійснюється перспективне планування у поточному році на наступний календарний рік шляхом затвердження педагогічною радою орієнтовного плану підвищення кваліфікації. Орієнтовний план підвищення кваліфікації повинен містити інформацію про загальну кількість педагогічних працівників, які проходитимуть підвищення кваліфікації, основні напрями та орієнтовний перелік суб’єктів підвищення кваліфікації. Орієнтовний план підвищення кваліфікації формується з урахуванням пропозицій педагогічних працівників і оприлюднюється на інформаційному стенді закладу освіти та на його веб-сайті (у разі відсутності веб-сайту закладу освіти - на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти) щороку протягом двох робочих днів з дня його затвердження, але не пізніше 25 грудня поточного року. На підставі орієнтовних планів підвищення кваліфікації суб’єкти підвищення кваліфікації, що фінансуються з обласних бюджетів, та їх засновники щороку формують регіональне замовлення для потреб відповідних областей.


    Другий етап планування розпочинається після затвердження в установленому порядку кошторису закладу освіти на відповідний рік. Керівник закладу освіти  невідкладно оприлюднюють загальний обсяг коштів, передбачений для підвищення кваліфікації працівників закладу освіти, які мають право на підвищення кваліфікації за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджетів, а також за рахунок інших коштів, передбачених у кошторисі закладу освіти для підвищення кваліфікації.

Протягом наступних 15 календарних днів з дня отримання інформації про  загальний обсяг коштів, передбачений для підвищення кваліфікації працівників закладу освіти кожен педагогічний працівник, який має право на підвищення кваліфікації за рахунок зазначених коштів, подає керівникові відповідного закладу освіти (уповноваженій ним особі) пропозицію до плану підвищення кваліфікації на відповідний рік, яка містить інформацію про тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо), форми, обсяг (тривалість), суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації (із зазначенням інформації, визначеної цим Порядком), вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безоплатний характер надання такої освітньої послуги.

У які терміни річний план підвищення кваліфікації має бути затверджений педрадою?

Як і коли будуть вноситися зміни до річного плану підвищення кваліфікації, якщо виникне така потреба?

Із якою періодичністю та за якою процедурою розглядатимуть клопотання педпрацівників щодо визнання результатів підвищення кваліфікації? 

Коли і у який спосіб педагогічний працівник ЗДО інформуватиме  про стан проходження ним підвищення кваліфікації у поточному році?

  • Не пізніше 25 грудня працівник повинен поінформувати керівника закладу освіти або уповноважену ним особу про стан проходження ним підвищення кваліфікації у поточному році з додаванням копій отриманих документів про підвищення кваліфікації. 

 Де зберігаються копії документів про підвищення кваліфікації?

  • Відповідна інформація зберігається в особовій справі працівника відповідно до законодавства.

Як, у який спосіб і за яким порядком визнаватимуться результати підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО?

1.  Результати підвищення кваліфікації підвищення кваліфікації у суб’єктів підвищення кваліфікації, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою  не потребують  окремого визнання педагогічною радою, але  педагогу необхідно упродовж місяця після проходження навчання  зібрати ТЕКУ .... та .......

АЛЕ,,, Для визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічна рада перевіряє відповідність суб’єкта підвищення кваліфікації та виданого ним документа про підвищення квалификації вимогам законодавства (пункт 13 Порядку), виконання суб’єктом підвищення кваліфікації умов договору, заслуховує педагогічного працівника щодо якості виконання програми підвищення кваліфікації, результатів підвищення кваліфікації, та приймає рішення про визнання (або невизнання) результатів підвищення кваліфікації.

2. Результати підвищення кваліфікації у інших суб’єктів  та/або отримані у процсесі самоосвіти визнаються рішенням педагогічної ради за таким порядком і у такий спосіб:____________

3. Результати підвищення кваліфікації  отримані під час стажування, сертифікації, навчання у ВНЗ  не потребують визнання педагогічною радою, але педагогу необхідно.........

 У якій формі та якому вигляді ведеться облік підвищення кваліфікації педагогічними працівниками? Де зберігаються ці форми? 

 Як реагувати, якщо від когось із колег надійде свідчення про неякісне надання послуг підвищення кваліфікації або ж буде виявлено порушення академічної доброчесності кимось у колективі?

 Чи визначатимуться якісь пільги, підтримка тощо тим, хто перебувають на підвищенні кваліфікації або Закон Про освіту про збереження заплати . Коли "БУДУТЬ ГРОШІ" - відрядження, добові

ВАЖЛИВО АВТОНОМІЯ  відповідно до  Законів України  "Про освіту", "Про дошкільну освіту"    суб'єкт освітньої діяльності має право самостійно приймати рішення з будь-яких питань у межах своєї автономії, визначеної Законом, спеціальними законами та/або установчими документами, зокрема з питань, не врегульованих законодавством.




З інтернету


Платформи можливостей професійного розвитку педагогічних працівників


ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти"

Програми підвищення кваліфікації 


Журнал "Дошкільне виховання"

Для читачів журналу “Дошкільне виховання” — БЕЗОПЛАТНЕ НАВЧАННЯ

Слідкувати за  оголошеннями про вебінари на ФБ сторінці журналу

.

EdWay

Національна платформа можливостей професійного розвитку педагогічних працівників


edway.in.ua


EdEra

Українська студія онлайн-освіти

https://ed-era.com/


УМІТИ

Освітня платформа для педагогів

https://umity.in.ua/

.

Prometheus

Платні та безкоштовні  курси від викладачів України та світу, які допоможуть отримати новітні навички у будь-якій сфері.

https://prometheus.org.ua/courses-catalog/


ВСЕОСВІТА

Національна освітня платформа

https://vseosvita.ua/


ДІЯ.ЦИФРОВА ОСВІТА

https://osvita.diia.gov.ua/

Поскаржитися на порушення Більше