Інклюзія  (від англ. inclusion — включення, залучення)


… бути інакшим / інакшою цілком «нормально»

 … фізичного доступу до загальної освіти зовсім недостатньо;
 «участь» означає, що всі діти включені в освітній процес на прийнятному для них рівні.


Читати на сайті:

Чи потребує дитина допомоги?

У кожної виховательки закладу дошкільної освіти буває ситуація, коли вона помічає, що дитина потребує допомоги у розвитку, проте батьки не погоджуються з її думкою. В такому випадку можна запропонувати провести обстеження.
Нагадую! Батьки мають написати заяву щодо такого обстеження, при цьому створюється Команда психолого-педагогічного супроводу.
Або ж батьки приходять до фахівця, запитуючи про допомогу, але їх бажання лежать набагато вище актуальних можливостей дитини. Як от коли батькам хочеться, щоб дитина говорила... Тут і зараз. Але при цьому у дитини не сформована елементарна комунікація (схожа ситуація - дитина не зробила ще свій перший крок, а хочеться, щоб вже їздила на велосипеді).
В такому разі в пригоді може стати Діагностичний маршрут дошкільника (ДМД). На консультації з батьками можна провести швидке опитування щодо тієї сфери розвитку, яка тривожить батьків (або фахівця) і виявити її актуальний рівень розвитку. А значить - і потреби дитини у допомозі.
Дослідження проводиться:
відповідно віку дитини
за різними параметрами розвитку
з обстеженням стану сформованості компетенцій, які передують тим, розвиток яких досліджується
з можливістю визначення ступеня необхідної допомоги дитині (обрахунок рівнів підтримки)
Діагностичний маршрут дошкільника - це алгоритм обстеження дитини в умовах ЗДО або в ІРЦ.
При консультації з батьками, обговорюючи результати дослідження, фахівець може показати перспективи дитини з урахуванням необхідного навчанні і підтримки. Надалі є можливість проводити моніторинг.
Замовити книгу (і/або інструментарій і послуги щодо підрахунку рівня підтримки та складання ІПР): https://cutt.ly/EVjZGEt

Джерело: ФБ сторінка Наталії Компанець